Bonnie ve Clyde'ın paylaştığı mektuplar ve şiirler

PiKe

Member
O idi Bonnie, boyu küçük, ancak 1,50 metre. Teksas'ta doğdu ama Dallas şehrinin yakınında. Annesi terziydi. Bonnie, Roy Thornton adında genç bir adamla evlenmek için liseyi bıraktı.Kısa bir süre sonra neredeyse ömür boyu hapiste kalacaktı. Ergenliğinden bu yana, Bonnie yazdı ve kendini bir şair olarak gördü.

Bonnie ve Clyde.

O öyleydi Clyde1.70 metre boyunda. geldi yedi kardeşten oluşan mütevazı bir aile ve ile işaretlenmiş bir çocukluk geçirdi çocuk suçluluğu, küçük suçlar ve araba hırsızlıkları nedeniyle farklı cezaevlerine girip çıkmak. Cezaevinde kaldığı en uzun süre boyunca başka bir mahkumu öldüresiye dövdü bu onu ihlal etti. Şartlı tahliyeden sadece yedi gün sonra, ağır işlerden kaçınmak için iki ayak parmağını kesti.

Tarihe böyle geçtiler bankaları ve dükkanları soyan birkaç hırsız oğlanlar ve katil büyük bir şekilde. Orijinal çifti genç ve güzellerle daha da büyüleyen mükemmel bir filmle popüler hale geldi Faye Dunaway ve Warren Beattyevrensel hale geldiler. Ancak çoğu kişi tarafından hala bilinmeyen şey şu ki Aşk mektupları ve şiirler yazdılar.

Bonnie ve Clyde: modern aşk

Bonnie 19 yaşındayken arkadaşının evinde tanıştılar. Ezilme anında gerçekleşti. O kanlı yolculuk Bonnie Elizabeth Parker ve Clyde Chestnut Barrow yayıldı 1932'nin başlarından Mayıs 1934'e kadar. O anda, Altı polis memuru tarafından vuruldular daha sonra devlet kurumu haline gelecek olan şeyin FBI. Cani aşıkların hayatlarına son verilmesi ihtiyacı ulusal ve devlet açısından önem taşıyan bir mesele haline gelmişti.

Bonnie ve Clyde'ın hikayesiBonnie Parker'ın şiiri.
“Bonnie ve Clyde'ın Hikayesi”, Bonnie Parker'ın şiiri.

Bu çetenin sonu oldu 13 kişinin hayatına mal olmuştuHem siviller hem de polis. Bonnie ve Clyde uçsuz bucaksız Teksas eyaletinin çocuklarıydı ve Büyük çöküntü Wall Street'teki çöküşün ardından geldi. 19. yüzyıl haydutlarının romantizminin 20. yüzyıla aktarılmasını temsil ediyorlardı. İngiliz tarihçi Eric Hobsbawm'a göre, kitabında belirttiği gibi, “zenginlik ve yoksulluk üreten… kurallar dayatan özneler ve bunlara uyan özneler” üreten toplumlardan kaynaklanan bir fenomen olan kanun kaçağı kahramanlardı onlar. İlkel isyancılar.

İçinde Amerikan yoksulluğunun ölüm çınlaması Büyük Buhran'ın, halk düşmanları 1 numara John Dillinger ve Pretty Boy Floyd gibi mükemmel bir görünüme ve takma isme sahipti. Bonnie ve Clyde “Amerikan güzeli” taşıyorlardı.

Ve farkında olmadan, sanki sinemanın, fotoğrafın, radyonun, gazetelerin patlamasının iletişimde devrim yaratacağını öngörmüşler gibi, Yazılı söze hâlâ güveniyorlardı elle ve mektupla.

Aşk mektupları ve şiirler

Clyde ve Burrows çifti, “Çalıntı bir Ford V-8'in yanında veya makineli tüfek taşırken kimse bu kadar seksi ve fotojenik görünmüyor” diyebilirdi. Onlar görüntü tutkunlarıydıZ Kuşağı gençleri olarak, fotoğraflarını Blanche Barrow'un amatör sanatçı olan kız kardeşi ve Clyde'ın yengesine çektirdiler.

Aşıklar Bonnie ve Clyde'dan el yazısıyla yazılmış mektup.
Aşıklar Bonnie ve Clyde'dan el yazısıyla yazılmış mektup.

Bonnie ayrıca şiirler de yazdı.. Çiftin kısa yazışmalarıyla birlikte hepsi İspanyolca olarak kitapta yayınlanıyor. Aşıklar Aranıyor. Çiftin gaddarlığı kartların başlangıcıyla tezat oluşturuyor genellikle “Merhaba canım, bu gece sadece birkaç satır: Çocuğum nasıl?” veya “Sevgili sevgilim.”

O da “Güzel ve tatlı karıma” diyerek başlıyor ve ardından imza atıyor. “Seni seven kocan” (hiç evlenmemiş olmalarına ve Bonnie'nin Roy Thorton nikah yüzüğüyle birlikte ölmesine rağmen).

Bonnie'nin bazı şiirlerinde bunu fark edebilirsiniz. varoşlardan gelen yoksulluğun acıları yaşadığı Missouri veya Teksas'tan. Okurken onu Billie Holiday tarzında bir blues divası (veya silahlı bir Tita Merello) olarak hayal edebilirsiniz. “Sokaktaki Kız” adlı şiiri:

Yani görüyorsun değil mi canım? / Elimde olsa hemen evlenirdim / Ve seninle kırsal bölgeye dönerdim / Ama biliyorum ki faydası olmaz / Çünkü ben zavallı yaralı bir kadından başka bir şey değilim / Ve geçmişimi gömemem .

Bonnie ve Clyde'ın Mirası

Bonnie Parker'ın “Bonnie ve Clyde'ın Hikayesi” şiiri Serge Gainsbourg'un büyüleyici şarkısına ilham kaynağı oldu Brigitte Bardot ile birlikte söylenen “Bonnie & Clyde”. Onun saldırdığı şey radyolardı ve Bonnie Parker'ın şu şekilde biten orijinal şiirine güveniyordu:

Bonnie Parker'dı, kısa boyluydu, ancak 1,50 boyundaydı.
Bonnie Parker'dı, kısa boyluydu, ancak 1,50 boyundaydı.

Bir gün birlikte batacaklar / Ve birlikte bedenleri sonsuza dek dinlenecek / Acı çeken birkaç kişi olacak / Kanunlar için bir rahatlama olacak / Ama Bonnie ve Clyde için bu ölüm olacak.

Sadece Arthur Penn'in filmi ve Gainsbourg'un melodisi değil çağdaş klasiklerancak çiftin hem şiddet içeren hem de romantik mirası bugün de yankı bulmaya devam ediyor. Bu miras, sinema severlerde ve sinemanın dışında kalanlarda açıkça görülmektedir. Gerçek RomantizmTony Scott'ın yönettiği bir film Quentin Tarantino'nun senaryosuyla ve yakın zamanda Aşk Kanayan Yalanlardır Kristen Stewart'ın oynadığı. Bir neo-noir ve muhtemelen Bonnie & Clyde'ın tuhaf bir yorumu lezbiyen aşkına odaklandımsürekli sızıntılarla.

Bu hamurun gücüdür. Jim Thompson'dan Elmore Leonard'a. Veya sadece gerçek olaylardan “ilham alınmıştır”. Seks, yasadışı aşk, hızlı arabalar ve şiddet dolu, bir hamburgerin karmaşıklığına sahiptir ve son derece Amerikalıdır. Bu durumda fotoğraf, şarkı ve filmlerin yanı sıra şiir ve mektuplarla da tanıtım yapılmıştır. Sanki aşk ya da yazılı sözler her zaman olağanüstü bir gerçekmiş gibi. Veya Clyde'ın hapishaneden Bonnie'ye yazdığı bir mektubun ifadesiyle:

Love Lies Bleeding (İspanya'da Dudaklardaki Kan ve Latin Amerika'da Amor, Lies and Blood olarak bilinir) romantik bir gerilim filmidir.
Love Lies Bleeding (İspanya'da Dudaklardaki Kan ve Latin Amerika'da Amor, Lies and Blood olarak bilinir) romantik bir gerilim filmidir.

Mektubunuzu yeni aldım ve tam bir sürprizdi. Zarfın üzerinde el yazınızı gördüğümde gözlerime inanamadım; bu yüzden onu aldım ve yakından baktım. Onun senin olduğunu bilmek.