Arjantinli Eduardo Risso'nun çizgi roman evreni ilk kez Roma'ya geliyor

PiKe

Member
Görsel evren Arjantinli karikatürist Eduardo Risso Cuma gününden bu yana sergileniyor Roma'nın merkezi Onu 80'e yakın çizgi roman aracılığıyla, kariyerinde ilk kez en tanınmış yazarlar sizin sektörünüzün.

Cervantes Enstitüsü'nün Plaza Navona'nın merkezindeki genel merkezinde yer alan serginin adı: 100 proiettili (100'den fazla mermi), referansla senin serin 100 mermibunun için kazandı dört Eisner Ödülüçizgi romanların “Oscarları”.

Cuma gününden bu yana Eduardo Risso, Roma'nın merkezindeki Cervantes Enstitüsü'nün Dalí Odası'nda yaklaşık 80 çizgi roman sergiliyor.EFE/Miguel Salvatierra

Sergileniyorlar orijinal sayfalar bazılarının en önemli projeler Kariyerinin çoğunu birlikte geliştirdiği Brian Azzarello gibi çizgi roman sektörünün diğer liderleriyle birlikte çalışan sanatçının hikayesi.

Görüntülerde bir yörünge

Batman ve Wonder Woman'dan Risso'nun Amerika pazarına girişleri 100 mermi çoktan ilk renkli tabaklarıörnek şunları gözden geçirir: Yörünge açılışta heyecanlanan bir sanatçıdan.

“Hoş ve beklenmedik bir sürprizdi ve benim için bu bir gurur çünkü kariyer özgeçmişime bir şeyler daha ekledik” diye itiraf etti Risso. Eserlerini ilk kez Roma'da sergiliyor bir kez yalnız.

Bölündü üç odasergi, Amerika Birleşik Devletleri'nde yayınlanan çalışmaların büyük bir bölümünü inceliyor Kendisini süper kahramanların hayranı olarak ilan etmeyen bir sanatçıHikayelerinin dünya pazarında yarattığı büyük ilgiye rağmen.

“Süper kahramanları okumadan büyüdüm, Yetişkinlikte onlara yetiştimve bir insanın nasıl uçabildiğini ya da gözleriyle bir şeyleri yok edebildiğini anlamadım” diye açıkladı.

Fakat, Batman destanına katkısı Azzarello ile kalıbı kırdı Risso'nun siyah beyazının estetik norm olduğu grafik seçimi ve Amerikalı yazarın halkı kayıtsız bırakmayan hikayeleri sayesinde Batman hakkında şu ana kadar bilinenler.

Arjantinli illüstratör Eduardo Risso, 2018'de Black Week'in XXXI edisyonuna katıldığı Gijón'da poz veriyor.  EFE/Juan González.
Arjantinli illüstratör Eduardo Risso, 2018'de Black Week'in XXXI edisyonuna katıldığı Gijón'da poz veriyor. EFE/Juan González.

Ancak Roman Dalí Odası'nda Arjantinli'nin ürettiği hikayeleri de görebilirsiniz. İspanyol pazarı içinolduğu gibi TorpidoGeçen yüzyılın ortalarında New York'ta geçen Enrique Sánchez Abulí'nin karakteri.

el ile çizilmiş

için özel ağırlıktaki levhalar büyük miktarda mürekkebe dayanabilirelle boyanmıştır; bu, çizgi roman dünyasında Risso'nun inkar etmediği, neredeyse modası geçmiş bir tekniktir.

“Eski dinozor gibi Yeni teknolojiye alışamıyorumsadece bazı rötuşlar yapmak için (kullanıyorum) ve şimdi de renklendirme yapıyorum” dedi.

Arjantinli illüstratör Eduardo Risso, 2018'de Black Week'in XXXI edisyonuna katıldığı Gijón'da poz veriyor.  EFE/Juan González.
Arjantinli illüstratör Eduardo Risso, 2018'de Black Week'in XXXI edisyonuna katıldığı Gijón'da poz veriyor. EFE/Juan González.

İlk dört sayfasını renkli olarak görebilirsiniz. yeni bir hikaye Halen üzerinde çalıştığı ve Vahşi Batı'da geçen filmde, üç kardeşten oluşan bir ailenin, içlerinden biri hapisten çıktıktan sonra bir araya gelmesi anlatılıyor.

Eduardo Risso, Cervantes Enstitüsü'nün beyaz duvarlarını tuval olarak kullanarak bu sergide şunu yakalıyor: 6 Temmuz'a kadar ziyaret edilebilir Kuzey Amerika kitle kültürü için karikatürist olarak yaptığı üretimin en iyisi.